čtvrtek 23. února 2017

Rozhodnutí stavět dům IV.

Na závěr tři nejdebilnější věci, co mi hlava moc nebere.

1.) ohláška jen do 150m2 zbytek stavební povolení. Máte bungalov, který má 151m2 spadáte do stavebního povolení nemůžete si ho postavit sám. Někdo jiný staví 3patrový dům který má 80m2 zastavěné plochy a může si ho stavět sám. Logicky trojpatrový dům bude složitější na konstrukci stavby, ale dle dnešního zákona spadá jen do ohlášky. Toto členění do 150m2 by mě zajímalo kdo a jak na to přišel.

2.) Vyjádření hygieny, že vás nebude ohrožovat hluk z okolí. Je potřebná protihluková studie, za kterou dáte od 8tis do 20tis. Toto bych chápal u developerských projektů, kde přijdete k hotovému a danou lokalitu neznáte. Těžko si člověk co che stavět, koupí pozemek v lokalitě kterou nezná a nevšimne si, že za pozemkem je vysokorychlostní trať nebo dálnice D1.

3.) Vyjmutí ze ZPF, opět pro člověka co chce postavit na svém pozemku dům, nehorázná další věc jak z lidí vybrat další peníze navíc, naštěstí proběhla novela a neplatí se koeficient který vám klidně za vyjmutí místa pro RD mohl udělat stejnou nebo ještě větší částku za kterou jste kupovali celý pozemek. Takže u mě to dělalo nějakých 44tis, po novele jen 9tis. Ale i těch 9tis je lotrovina jak z lidí vytáhnout další prachy. Stavím v zóně určenou územním plánem jako obytná, tak těžko tam někdy bude v budoucnosti jezdit kombajn a obhospodařovat danou půdu.

Žádné komentáře: