středa 21. listopadu 2007

Novinář

Tiskový zákon 46/2000 Sb.
§ 10 Odpověď
(1) Jestliže bylo v periodickém tisku uveřejněno sdělení obsahující skutkové tvrzení, které se dotýká cti, důstojnosti nebo soukromí určité fyzické osoby, anebo jména nebo dobré pověsti určité právnické osoby, má tato osoba právo požadovat na vydavateli uveřejnění odpovědi. Vydavatel je povinen na žádost této osoby odpověď uveřejnit.
(2) Odpověď se musí omezit pouze na skutkové tvrzení, kterým se tvrzení podle odstavce 1 uvádí na pravou míru nebo neúplné či jinak pravdu zkreslující tvrzení se doplňuje nebo zpřesňuje. Odpověď musí být přiměřená rozsahu napadeného sdělení, a je-li napadána jen jeho část, pak této části; z odpovědi musí být patrno, kdo ji činí.


Nyni citace z clanku v Benešovském deníku:

„Jesi si mysli ze chodí do práce popíjet kafe, říct si par vtipku a službu si hezky odklepat v teple, tak by bylo dobré uvazovat o jiném tipu práce nebo zařazeni,“

Puvodni veta byla ponekud delsi a vztahujici se na bezrozdilnost posilani do akce policisty nebo policistky. Dale ja pisi bez diakritiky v clanku byla diakritika doplnena, ale pro me dosti prapodivnym (nesmyslnym) zbusobem. Viz.:

"Ja bych nevidel nejvetsi problem v tom jesi jde na zasach holka nebo kluk. Nejvetsi probem bych videl v pristupu k praci, jesi si mysli ze chodi do prace popijet kafe, rict si par vtipku a sluzbu si hezky odklepat v teple, tak by bylo dobre uvazovat o jinem tipu prace, nebo zarazeni."

Dal byl v clanku opomenuto dokonceni meho celkoveho prispevku na mesteskem foru a citace byla zakoncena konfabulaci autora. Viz.:

"říká člověk ukrývající se pod přezdívkou tNo, aniž uvedl cokoliv konkrétního či podstatného."

Nyni opet muj prispevek a jeho dokonceni mesteskem foru. Viz.:

"Druha cast mince je samozrejme jesi nadrizeny policista konal spravne. Ale to bych nechal na inspeckci a posleze vyvozval urcite zavery nad tim panem. I kdyz z vyliceneho pripadu bych tam z meho lidskeho hlediska pochybeni videl."

Je pro me zarazejici, ze autor clanku nepovazuje konkretni a podstatnou vec "inspekci" a muj lidsky pohled na vyliceny pribeh policistky.

Proto s odvolanim na zakon uvedeny vysse, zadam upraveni clanku a dovysvetleni Vami vytrzene vety z kotextu.

Žádné komentáře: